0
Finland’s first Starbucks store will open in May 2012. The store will be located in Terminal 2, arrival hall 2B. Welcome!
March 28th
0
Priority Pass Finnair Lounge of the year 2012. Highly commended award!
March 8th
0
O'Learys sporttibaari avattu– kansainvälisyyttä ja urheilullisuutta bostonilaisittain.
January 24th

Wine & View 

Suomen ja koko maailman mittakaavassa ainutlaatuinen viinibaari. Päivittäin vaihtuvassa valikoimassa on laseittain tarjolla mielenkiintoisia viinejä ympäri maailman. Vitriinistä voi viinin pariksi valita käsin tehtyjä suolaisia ja makeita herkkupaloja. Valikoimien helmi on Fine wine bar.

Logo2.180x180px_copy.jpg
Meillä tarjolla nyt myös ainutlaatuinen Carelian Caviar. Herkullinen kotimainen sammen mäti tuotetaan Varkauden seudun kauniissa järvimaisemissa.
Nyt voit nauttia sen herkullisen silkkisestä koostumuksesta paahtoleivän ja vuolukerman kera.

FINE Wine Bar

Viinibaarin osana on maailmassa ainutlaatuinen konsepti, FINE Wine Bar, jossa voi maistella maailman huippuviinien vanhoja vuosikertoja laseittain. Valikoimassa on kypsiä ja kehittyneitä viinejä vuosikymmenien, jopa vuosisatojen takaa. Joka viikko tarjolla on todellisia erikoisuuksia tuhannen maailman parhaan viinin joukosta. Luokituksesta vastaa The 1000 Finest Wines Ever Made -viiniopas.

Tulevina viikkoina viinilistaltamme löytyy mm. seuraavia erikoisuuksia. Huomaathan, että jokaista viiniä on saatavilla rajoitettu määrä ja siten varaamme oikeuden viini ja hintamuutoksiin.

Viikot 20-21

  • 1998 Masi Amarone 12,00 €/4 cl
  • 1996 Ch. Margaux 96,00 €/4 cl
  • 1998 Gaja Spress 22,40 €/4 cl
  • 1998 E. Guigal Côte Rôtie La Turque 22,40 €/4 cl
  • 1972 Vega Sicilia "Unico" 56,00 €/4 cl
  • 2001 Domaine Zind Humbrecht Clos Windsbuhl 6,00 €/4 cl

Viinilista.pdf

Sijainti: Portti 28
Puhelinnumero: 0207 629 741
Aukioloajat: Ma–ke 6.30–19, to–pe 6–20, la–su 6–18